top of page
7 Marcin Mączka.jpg

Marcin Mączka

Moje motto brzmi: „JEŚLI PLAN NIE ZADZIAŁA - ZMIEŃ PLAN, NIGDY CEL”

Wiek: 46 lat. Raciborzanin.

Z wykształcenia handlowiec. Szczęśliwy ojciec trójki dzieci: Lilianki, Alana i Eweliny.

Od lat pracuje jako Dyrektor ds Rozwoju Rynku dla niemieckiej firmy Wemas. Jego praca polega na budowaniu sieci sprzedaży, rozwiązywaniu problemów strategicznych, opracowywaniu projektów handlowych.
Posiada wysoką samodyscyplinę i silną auto-motywację do działania.
Prowadzi też internetową działalność gospodarczą.

 

Z pasji do sportu i zajęć fitness w zeszłym roku ukończył szkołę z tytułem: trener

personalny.

 

Porażka nigdy go nie demotywowała, a raczej zachęcała do zmian, przemyśleń i większego działania. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.

Jako kandydat do Rady Miasta chciałbym zrealizować konkretne cele, które napędza rozwój naszego miasta :


1. Motywacja dzieci i młodzieży poprzez aktywność fizyczną: Każde dziecko zasługuje na szansę na aktywny tryb życia! Chcę stworzyć przestrzenie, gdzie będą mogły rozwijać swoje pasje sportowe. Boiska do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej czy badmintona oraz place zabaw z zjeżdżalniami nasypowymi - miejsca, gdzie radość spotyka się z ruchem!
 

2. Sportowe treningi na świeżym powietrzu. MŁODZI I AKTYWNI = ZDROWE SPOŁECZEŃSTWO. Dzieci i młodzież potrzebują wsparcia w rozwijaniu swoich umiejętności. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów na otwartej przestrzeni to recepta na zdrowe ciało i umysł! 
 

3. Współpraca z rodzicami w szkołach i przedszkolach: Rodzice to nieocenieni partnerzy w edukacji naszych dzieci. Stwórzmy zatem platformę dla Waszych pomysłów i inicjatyw do realizacji, aby wspólnie kształtować przyszłość naszych pociech! 
 

4. Stymulowanie kreatywności i rozwoju dzieci: Każde dziecko ma prawo do rozwijania swoich talentów. Tworząc kąciki tematyczne w przedszkolach, takie jak kącik Lego czy skrzynia starych ubrań, pobudzimy ich wyobraźnię i rozwiniemy umiejętności manualne. Każde dziecko to skarb, który warto pielęgnować.
 

5. Wsparcie dla potrzebujących: Dzieci z różnymi potrzebami wymagają specjalnej troski. Dlatego też będę walczył o doposażanie sal terapeutycznych, aby zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju i wsparcia dzieci. zatroszczmy się o każde dziecko, zapewniając mu odpowiednie wsparcie.
 

6. Inwestycje Dostępne Dla Wszystkich: Nowe inwestycje będą projektowane z myślą o dostępności dla osób niepełnosprawnych. Dążymy do równości i sprawiedliwości dla wszystkich mieszkańców.
 

7. Wsparcie dla emerytów i rencistów: Szkolenia i Warsztaty -: Nasi seniorzy to skarbnica doświadczenia i mądrości. Zapewnimy im szkolenia i warsztaty, aby mogli aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Seniorzy zasługują na naszą opiekę.
 

8. Walka z Wykluczeniem Społecznym: Nasze społeczeństwo musi być oparte na szacunku i równości. Eliminujemy wszelkie przejawy dyskryminacji, aby każdy czuł się akceptowany i szanowany. 
 

9. Poprawa infrastruktury miejskiej: Drogi i chodniki stanowią kręgosłup naszego miasta. Poprzez inwestycje w ich modernizację zapewnimy wygodę i bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom. Każdy zasługuje na bezpieczne i wygodne poruszanie się po naszym mieście.
 

10. Bezpieczeństwo i infrastruktura dla młodych mieszkańców: Monitorowanie parkingów rowerowych przy szkołach to gwarancja bezpieczeństwa naszych dzieci oraz promowanie ekologicznych środków transportu. 
 

11. Bezpieczeństwo na drogach dla pieszych: Doświetlenie mało widocznych przejść dla pieszych to krok w stronę zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Montaż lamp zasilanych energią odnawialną to nie tylko oszczędność, ale także dbałość o nasze środowisko.
 

12. Przestrzeń dla naszych czworonożnych przyjaciół: Psy to część naszych rodzin, dlatego zasługują na miejsca, gdzie mogą swobodnie się bawić i ćwiczyć. Przygotujmy dla nich wybiegi połączone z możliwością profesjonalnej tresury! To jest nasze miasto, nasza przyszłość i nasza odpowiedzialność. 

 

Zapraszam Was do współpracy i wsparcia mojej kandydatury.

Wszystkie te zadania są kluczowe dla naszej społeczności, naszych dzieci i przyszłych pokoleń.

Wierzę, że razem możemy osiągnąć wiele.

Niech 07.04.2024 będzie dniem, kiedy razem podejmujemy ważne decyzje dla dobra naszego miasta.
Liczę na Wasz głos i zaufanie, obiecując, że będę dążyć do realizacji naszych wspólnych celów. Dziękuję! 

Pamiętajcie! Znajdziecie mnie na liście w Okręgu Wyborczym nr 1 - Silny Racibórz - widnieje pod pozycją 7

bottom of page