top of page
4 Ludwik Gorczyca.jpg

Ludwik Gorczyca

RACIBÓRZ MIASTEM PRZYSZŁOŚCI

Emeryt MSWiA prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

 

Prezes stowarzyszenia jeździeckiego "HUZAR", miłośnik sportów konnych i hipoterapii, organizator słynnych w całej okolicy „hubertusów”, a także kolonii letnich dla dzieci i młodzieży;

 

Wieloletni społecznik,

Radny Rady Miasta Racibórz V kadencji.

 

W Raciborzu mieszkam od 46 lat. Tutaj pracuję, mieszkam, działam społecznie i zawodowo. Tutaj wykształciłem moje dzieci. Tutaj chcę budować dalszy rozwój, przyszłość i świetność naszego miasta.

Drodzy mieszkańcy naszego Raciborza!

Kandyduję do rady miasta z 1 okręgu tj. dzielnica Markowice, Miedonia,Ostróg, Śródmieście.

W przyszłej radzie miasta pragnę zając się projektem przekształcenia zbiornika przeciwpowodziowego z suchego w mokry. To daje olbrzymie możliwości w rozwoju turystyki, sportu, hotelarstwa a tym samym tworzy nowe miejsca pracy. Przy mokrym zbiorniku i spiętrzeniu wody rysuje się możliwość budowy mikro elektrowni, wzorem elektrowni na zbiorniku w Otmuchowie. To również daje nowe miejsca pracy, ale też przede wszystkim tanią energię elektryczną dla miasta i jego mieszkańców. Zwłaszcza teraz kiedy dużo mówi się o energii odnawialnej, można aspirować o środki unijne na budowę tego projektu.

 

Ponadto przyszedł chyba czas na zagospodarowanie potencjału naszych żwirowni, gdzie drzemie potencjał turystyki sportu i wypoczynku. Wystarczy tylko połączyć niecki mostkami "japońskimi"; podzielić areał kilkudziesięciu hektarów na działki kilkuarowe wokoło żwirowni i przekazać je w wieczyste użytkowanie chętnym mieszkańcom naszego miasta. Wędkarski raj może się spełnić. Miasto uzyska podatki z tytułu użytkowania, wędkarze własne dostępy do wody a ich rodziny działki rekreacyjne nad wodą. Dajmy sobie zielone światło na te projekty!

Szanowni mieszkańcy!

Proszę o wasz głos, a będę waszym orędownikiem w sprawach ważnych i bardzo ważnych dla każdego z osobna. Jestem długoletnim działaczem i organizatorem obozów letnich dla młodzieży oraz hubertusów w Raciborzu. Do każdego zagadnienia podchodzę sumiennie i z zaangażowaniem. Wasze problemy i sukcesy będą moimi!

                                       

                                                                                                                                                                Ludwik Gorczyca

bottom of page