top of page
3 Elżbieta Biskup.jpg

Elżbieta Biskup

Być Radną Rady Miasta Racibórz to OGROMNY zaszczyt wspierania jego rozwoju, ale też PRACA na rzecz jego mieszkańców !

Aktualna Radna Rady Powiatu Raciborskiego. Nauczyciel muzyki z ponad 35 letnim stażem pracy zawodowej, na co dzień prowadząca koła wokalne w Młodzieżowym Domu Kultury, w tym od ponad 30 lat zespół wokalny MIRAŻ. Właścicielka autorskiego Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Raciborzu. Jej wychowankowie od kilku dekad zdobywają najwyższe wyróżnienia w konkursach wokalnych m.in. szczebla ogólnopolskiego. Pomysłodawczyni i realizatorka wielu wydarzeń kulturalno-muzycznych w regionie raciborskim (m.in.: Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Wiersza Ekologicznego, Festiwal Piosenki Europejskiej). Raciborzanom znana ze słynnych, odbywających się od ponad 20 lat „Koncertów Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów”. Prywatnie mama Magdaleny i Marii oraz żona Andrzeja; entuzjastka  dobrych filmów i seriali, uwielbiająca uroki swojego domowego „zacisza”…
 

Szanowni Państwo,
 

Z racji swojego doświadczenia zawodowego jako radna skoncentruję się na zagadnieniach kulturalnych i tych związanych z potrzebami młodzieży.

Moimi priorytetami będzie: 

    1. ZADBANIE o każdy młody TALENT muzyczno – wokalny regionu i nie tylko,  TAK, aby wiedzieć skąd się pochodzi i dokąd można WRACAĆ!

    2. Stworzenie KULTURALNEJ MARKI promującej Racibórz w oparciu o jego twórczych mieszkańców, którzy są wybitnymi postaciami w różnych dziedzinach kultury.

    3. Działanie na rzecz stałego zwiększania środków finansowych na działania kulturalne  mieszczące się w przestrzennych programach i planach biznesowo – gospodarczych Miasta Racibórz.

bottom of page