top of page
1 Dominik Konieczny.jpg

Dominik Konieczny

PO PIERWSZE RACIBÓRZ


Nazywam się Dominik Konieczny, mam 50 lat, jestem rodowitym raciborzaninem, szczęśliwym mężem Patrycji, ojcem czwórki dzieci. Z zawodu jestem inżynierem elektrykiem.

Przez wiele lat pracowałem w RAFAKO SA, zajmując się realizacją projektów dla kontrahentów z całego świata.

Posiadam bogate doświadczenie samorządowe: od pięciu lat jestem zastępcą prezydenta Raciborza, wcześniej dwukrotnie uzyskałem mandat radnego powiatu raciborskiego, pełniłem także funkcje zastępcy burmistrza Baborowa oraz wójta gminy Rudnik. 

      Drodzy Mieszkańcy, moje doświadczenie zawodowe i samorządowe stanowi z pewnością istotny atut w pracy dla naszego miasta, dla którego chętnie poświęcam swój czas, siły i energię. W obecnej kadencji samorządu gminnego zrealizowaliśmy wiele ambitnych projektów, służących rozwojowi Raciborza. Pozyskaliśmy wielomilionowe dotacje do budowy żłobków, przedszkola, lodowiska, nowych bloków mieszkalnych, dróg, chodników i innej infrastruktury miejskiej. Dzięki podjętym działaniom mamy najniższe opłaty za śmieci w Polsce, bardzo tanią wodę oraz bezpłatną komunikację miejską. Przestrzeń miejska jest coraz piękniejsza, a w opinii wielu osób nigdy jeszcze tak wiele w Raciborzu się nie działo. Wciąż jednak pozostaje sporo do zrobienia, lub do dokończenia. Zależy mi bardzo na tym, aby Racibórz był dobrym miejscem do życia, aby był atrakcyjny także dla następnych pokoleń, aby młodzi nie musieli wyjeżdżać do wielkich ośrodków miejskich lub za granicę. Dlatego postanowiłem ponownie kandydować w wyborach i z pełnym zaangażowaniem zamierzam dalej wspierać prezydenta Dariusza Polowego w realizowanych projektach.

Moje priorytety:
- utworzenie nowej strefy przemysłowej w Raciborzu,
- uruchomienie Zakładu Aktywności Zawodowej,
- zapewnienie wysokiej jakości usług komunalnych i utrzymanie najniższych cen,
- stworzenie aplikacji miejskiej i wykorzystanie narzędzi inteligentnego miasta,
- rozbudowa dróg i ścieżek rowerowych.

 

bottom of page