top of page
6 Bożena Ploch - RYczkowska.jpg

Bożena Ploch – Ryczkowska

Potrafię i chcę tam być radną dla WAS

Rodowita raciborzanka, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego.

 

Z zawodu starszy sekretarz sądowy w Raciborzu.

 

Z pasji instruktorka fitness i zajęć prozdrowotnych dla seniorów. Tancerka i wolontariuszka w SKZR „Źródło” Aldony Krupy-Gawron.
 

Szanowni Państwo!


Zdecydowałam się na start do Rady Miasta ponieważ chcę wykorzystać posiadane doświadczenie zdobyte w pracy zawodowej i wolontariackiej. Mój potencjał i umiejętności, a także czas i energię chcę teraz poświęcić dla naszego miasta, na którym bardzo mi zależy. 
 

Jako społeczny kurator z pozycji radnej miasta będę mogła szerzej zadbać o dzieci i młodzież, by poprzez skuteczne

programy profilaktyczne nie wchodziły w konflikt z prawem.
 

Znajomość potrzeb seniorów związanych z aktywnością fizyczną i kontaktu z innymi skłania mnie do zadbania w radzie miasta o obronę ich interesów.
 

Bliskie są mi działania realizowane na rzecz dzieci i młodzieży oraz zadbanie o ich zdrowie psychiczne np. porady lek. psychiatry w jednym z raciborskich ośrodków terapeutycznych. 
Szczególną uwagę skieruję  w stronę dzieci  i młodzieży niepełnosprawnej oraz seniorów. Zaangażuję się także w powstanie na terenie miasta Zakładu Aktywności Zawodowej dającej zajęcie i możliwości zarobkowania osobom chorym i niepełnosprawnym, wykorzystanie ich potencjału i zdolności  na rzecz usług miejskich. 

 

Zadbam o zwiększenie środków finansowych na działania kulturalne m.in. Akcję „Racibórz miastem festiwali”.
Wzorem innych miast widzę potrzebę wprowadzania Karty Mieszkańca Raciborza z systemem zniżek za usługi miejskie takie jak basen, lodowisko, imprezy kulturalne i rozrywkowe.

bottom of page